Haber

Adalet Bakanlığı’ndan deprem bölgesinde yapılacak atama ve çalışmalara ilişkin açıklama

Adalet Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından depremden etkilenen 10 ilde 350 savcının atandığını, şok bölgelerine 363 uzman tabip, otopsi teknisyeni ve biyolog gönderildiğini bildirdi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası yapılan çalışmalar ve atamalar hakkında bilgi verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Hakimler ve Savcılar Kurulu, depremden etkilenen 10 ilde 350 savcı görevlendirdi. Deprem bölgesine hizmet götürmek üzere 809 zabıt katibi, fotoğrafçı ve teknisyen atandı. Bölgeye 1100 infaz ve müdafi görevlendirildi. sağlık çalışanlarına uzmanlık ve destek sağlamak için Adıyaman, Gaziantep Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya, Şanlıurfa, Kilis, Diyarbakır ve Adana’da toplam 363 uzman doktor, otopsi teknisyeni ve biyolog görevlendirildi.

Açıklamada, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (ÇEKUT) arama kurtarma ekibinin 326 kişiden oluşan 19 grupla 6 Şubat’tan bu yana deprem bölgelerinde çok sayıda vatandaşı kurtardığı belirtildi. Erzincan ve Iğdır’daki eğitim tesislerinde 2 bin 238 depremzedenin barındığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu