Haber

Ahmet Türk: Devlet baskıları Mardin’de ‘Kılıçdaroğlu’na oy vermeyin’

HDP ve ondan önceki siyasi partilerde değerli misyonlar üstlenen Ahmet Türk, 2. tıbbi cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında, “Bu bir referandumdur. Herkes sandığa gitmeli ve sandıktan çıkmamalıdır” dedi.

Ahmet Türk; Seçim öncesi Mardin Mazıdağı’nda AK Parti milletvekillerine eşlik eden vali, kaymakam ve karakol komutanlarının Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermemeleri için ilçedeki kanaat önderleri ve muhtarlara baskı yaptığını söyledi.

Artı Gerçek’ten Ezgi Yıldız’a konuşan Türk’ün açıklamalarından bazıları şöyle:

“Bu bir referandum. Herkes sandığa gitmeli ve sandıkta kalmalıdır. Muhaliflerin sandıklardan uzaklaştırıldığı bir süreçten geçtik. Aslında hem Yeşil Sol Parti hem de CHP sandıklarda yetersiz kaldığı için bu sonucu aldık. Kürt illerinde büyük bir baskı var ve bu konuyu CHP’ye bildirdik. AKP’li milletvekillerine eşlik eden vali, kaymakam ve karakol komutanları, ilçedeki kanaat önderlerine ve muhtarlara Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermemeleri için baskı yapıyor. Akıllara durgunluk veren değil. Bunun önüne geçilmeli ve zamanında müdahale edilmelidir. Buradaki insanların Kılıçdaroğlu’nu tercih edeceğine inanıyorum ama baskı ve aldatmanın olduğu yerde başarılı olmanın mümkün olmadığını belirtmek isterim. Demokratik seçimi sağlayabilirlerse kazanabilirler, aksi halde mümkün değil.” (TAM RÖPORTAJ)

salipazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu