Ekonomi

ALKÜ ile Ticaret Bakanlığı Arasında Sağlık Turizmi Eğitim Protokolü İmzalandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Ticaret Bakanlığı arasında sağlık turizmi alanındaki eğitim faaliyetlerini kapsayan bir protokol imzalandı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Ticaret Bakanlığı arasında sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla “Sağlık Turizmi Eğitim Protokolü” imzalandı. Ticaret Bakanlığı’nda düzenlenen törende imzalar ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ve Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Tarık Sönmez tarafından ortaya atıldı. Ülkede faaliyet gösteren sağlık kurumları ve sağlık turizmi aracı kuruluşlarında istihdam edilen çalışanlara verilecek sağlık turizmi eğitiminin usul ve esaslarını kapsayan protokol çerçevesinde ALKÜ, alan kurum ve kişilere sertifika verecek kurumlardan biri oldu. eğitim. Protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlere ALKÜ Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi (SATUMER) Müdürü ve aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. katıldı. Atıf Bayramoğlu’nun koordinasyonunda gerçekleştirilecek. Sağlık turizmi eğitimleri, sağlık turizmi lisansüstü programlarında ders veren, alanında deneyimli akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilecek.

“ALKÜ’de sağlık turizmine yönelik nitelikli personel yetiştirilecek”

ALKÜ’nün aldığı yetki sayesinde Türkiye’nin her yerinde hizmet verebileceğini açıklayan Rektör Türkdoğan, “ALKÜ ile Ticaret Bakanlığı arasında önemli bir protokol imzalandı. ‘Sağlık Turizmi Eğitim Protokolü’ kapsamında tesislerde istihdam edilen işçiler Türkiye’de faaliyet gösteren sağlık kurumları ve sağlık turizmi aracı kuruluşlarının iş geliştirme, uzman ve yöneticilere yönelik çok taraflı bir eğitim programı gerçekleştirilecek.Bu protokol sayesinde sektörde faaliyet gösteren veya gösterecek olan profesyonellerin bilgi ve beceri seviyelerinin artırılması amaçlanıyor. Sağlık turizminin multidisipliner yapısını geniş bir perspektiften ele alarak sağlık turizmi alanında çalışan veya çalışmayı planlayan bireylere; temel sağlık turizmi bilgilerinin yanı sıra sektöre özel konularda da derinlemesine bilgiler sunacağız. Teşvik yönetimi, stratejik işletme yönetimi, sigorta, pazarlama sistemleri, seyahat, hasta bakımı, bağlantı ve insan kaynakları yönetimi gibi sağlık turizmi sürecinin doğrudan tamamlayıcısı olan segment. Bu faaliyetler sırasında değerli bilgiler biriktirilecektir. Bu anlamda sağlık turizmi çalışanlarının yetkinliklerini artıracağız. Bu anlamda bize destek veren Ticaret Bakanımız Prof. Dr. “Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Ömer Bolat ve Tarık Sönmez’e teşekkür ediyorum” dedi. – ANTALYA

haber-kurucasile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu