Haber

Başkan Böcek deprem bölgesi Gaziantep’te

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, deprem bölgesi olan Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları denetledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sarsıntılı bölgede ziyaretlerini sürdürüyor. Dün Hatay’da incelemelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Önder Böcek, deprem bölgesindeki ikinci durakları Gaziantep ili Nurdağı ve İslahiye ilçeleri oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yardım eli uzattığı Nurdağı’nı ziyaret eden Muhittin Böcek, çalışmaları nezaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Nurdağı yerleşkesinde kurduğu aşevi ve meclisi devam eden konteyner kentte incelemelerde bulunan Önder Böcek, depremzedelerle halka açık bir yere gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve görüş alışverişinde bulundu. ne yapacağım konusunda.

KOORDİNASYON TOPLANTISI

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantep Nurdağı yerleşkesinde Nurdağı ve İslahiye’de yapılacak çalışmalarla ilgili de uyum toplantısı düzenledi.

DEPREM MAĞDURLARINA YAŞAM ALANI

Bu zor günlerin birlik ve beraberlik içinde dayanışma içinde aşılacağını belirten Lider Böcek, “Hatay’dan sonra yeni görev yerimiz Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde depremzedelerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Nurdağı’nda 50 konteynerlik bir alanda yaşam alanı oluşturuyoruz. İslahiye’de çadırkent kuracağız. Her iki kampüste de aşevi hizmeti vereceğiz. Portatif ekmek fırınımızda sıcak ekmek üreteceğiz. Kampüslerde portatif banyo ve portatif tuvalet kurulumları devam etmektedir. Vatandaşımızın her zaman yanındayız, onları asla yalnız bırakmayacağız. Yaraları sarmak ve geleceğimizi inşa etmek için birlikte çalışıyoruz” dedi.

KOLAYLIK DİLEDİ

Sağlık Bakanlığı çadırını ve Nurdağı’ndaki Eczacılar Birliği çadırını da ziyaret eden Önder Muhittin Böcek, sağlık görevlileri ve eczacılarla görüşmeye geldi. Lider Böcek, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin İslahiye yerleşkesinde kurduğu aşevini de ziyaret ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

besiri-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu