Haber

Beşiktaş, 2023-24 sezonuna Atatürk Olimpiyat Stadı’nda başlıyor

Beşiktaş, 2023-24 dönemine Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağı Karagümrük maçıyla merhaba diyor. Yarın akşam 21:00’de başlayacak mücadeleyi Erkan Özdamar yönetecek.

Az sayıda yapılan ve taraftarlar tarafından pek beğenilmeyen 3 yeni transferle sezona girecek siyah beyazlılarda, teknik direktör Şenol Güneş’in Karagümrük ile oynayacağı Avrupa maçlarında 11 sayı ile çıkması bekleniyor. Kaleyi Mert Günok’a emanet edecek olan Güneş’in savunmada Rosier, Amartey, Colley ve Masuaku dörtlüsü ile oynayacağı kesin. Şenol Güneş, Amir Hadziahmetovic, Salih Uçan ve Gedson’dan oluşan orta saha üçlüsünü ekstra transfer, sakat ya da cezalı oyuncu olmadıkça bozmayacak ve Şenol Güneş’in hücum üçlüsü şimdilik bire bir durumda. Kadroyla çalışmasına rağmen fiziki olarak hazır olmayan Cenk Tosun’un 11’de oynaması beklenmiyor ve herkesin bildiği üzere Ghezzal yine sakatlandı. Hücumdaki tek olası değişiklik Onur – Rebic değişikliği olabilir ama 8+3’e de takılacağı için hücum üçlüsünün yine Onur, Muleka ve Aboubakar olması şaşırtıcı olmaz.

Beşiktaş’ın Fatih Karagümrük maçındaki olası 11’leri ise şöyle: “Mert Günok – Roiser, Amartey, Colley, Masuaku, Amir, Salih Uçan, Gedson, Onur Bulut, Muelaka, Aboubakar.”

BU HAFTA EN AZ 2 TRANSFERİN TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Taraftarlara göre Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yaptığı transferlerin yanında oldukça sönük kalan ve Emrecan, Amartey, Onana ve Rebic dışında yeni transferi olmayan Beşiktaş’ın bu hafta en az 2 transfer açıklaması en büyük beklenti. Başkan Ahmet Nur Çebi, her geçen gün artan tepkilere rağmen maliyeti çok yüksek olan oyuncuları transfer etmemeye kararlı görünüyor. Şimdiye kadar Amartey ve Rebic’e bonservis ödemeyen siyah beyazlılar, Onana için 4 milyon Euro, Emrecan için 5 milyon TL ödedi. Taraftarın çılgınlık derecesine varan Talisca’ya olan talep, 20 milyon Euro’yu geçen maliyeti ve futbolcunun yaptığı ‘Ben gitmiyorum’ açıklaması nedeniyle hala çok zor görünüyor.

Öte yandan transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ın ise bu hafta Alex Chamberlain ve Bakhtiyor Zaynutdinov transferlerini açıklaması bekleniyor. Geçen hafta İstanbul’a getirilen Chamberlain, kapsamlı sağlık kontrolünden geçirilecek. Oyuncunun sağlığının yerinde olması halinde, Beşiktaş’ı zor durumda bırakmayacak unsurların yanı sıra olası sakatlıkların süresi ve niteliklerini içeren sözleşme teklif edilecek. Chamberlain bu sert şartları kabul ederse sözleşme imzalanacak.

Beşiktaş’ın bir diğer transfer hedefi Bakhtiyor Zaynutdinov, kulübü CSKA Moskova ile 4.5 milyon Euro’ya anlaştı. Sahanın gol dışında her pozisyonunda görev almış bir oyuncu olan Zaynutdinov, Türkiye’ye getirilecek ve fiyatta Beşiktaş’la orta yol bulması halinde resmi imza atılacak. Bakhtiyor Zaynutdinov Kazakistan vatandaşı olduğu için yerli olarak oynayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu