Haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı YKS Öncesinde Öğrencilere Destek Verdi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yüksek Öğrenim Kurumu Sınavına (YKS) giren öğrencilerin heyecanını onları yalnız bırakmayarak paylaştı. YKS öncesi okulları ziyaret eden Başkan Çalık, belgesi eksik olan ve sınava saniyeler kala yetişen Havva Büyükgökçay’ın yardımına koştu. Ekip arkadaşlarını genç adayın giriş belgesini hızlı bir şekilde hazırlamaları için görevlendiren Çalık, ona okul kapısına kadar eşlik etti.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, YKS öncesi ilçedeki okulları ziyaret ederek öğrenci ve ailelerinin heyecanını paylaştı. Adaylara başarılar dileyen Önder Çalık, sınavı saniyeler içinde geçmeye çalışan ve belgeleri eksik olan Havva Büyükgökçay’ın yardımına koştu. Hızlı bir şekilde giriş belgesini çıkartmak için ekip arkadaşlarını görevlendiren Çalık, genç adaya okul kapısına kadar eşlik etti. Çalık, sınava tek başına gelen Büyükgökçay’ın cüzdan, yüzük, kolye gibi kişisel eşyalarını bizzat alarak okul müdürüne teslim etti. Kendisinin de çok heyecanlı olduğunu ifade eden Çalık, “Sınav öncesi eksik belgesi olan kızımıza çok şükür kapılar kapanmadan birkaç saniye önce eğitim verdik. Yolu açık olsun.”

BANA KİŞİSEL OLARAK YARDIMCI OLMASI GÜZEL BİR ŞAKA OLDU

Havva Büyükgökçay, Lider Çalık’a yardımlarından dolayı teşekkür ederek, “Sabah arabayla geldim birkaç blok ileride park etmek zorunda kaldım. İlk kez sınava giriyorum. Giriş belgemin ekran görüntüsünü telefonuma aldım. Birkaç dakika önce çıktıyı almak için koştum Beylikdüzü Belediye Başkanı sağ olsunlar bir araç gönderdiler ve Son dakika yetiştirildi Hatta yüzüğüm, cüzdanım gibi şahsi eşyalarımı girerken Önderliğimize teslim ettim. O kadar güzel bir jestti ki, bizzat bana yardım etti. Çok eğlendim, teşekkürler. İnşallah güzel sonuçlar alacağız” diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu