Haber

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nden bütünleşik doktora imkanı

Türkiye’nin sağlık temalı az sayıdaki üniversitesinden biri olan Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine entegre doktora programında da eğitim alma imkanı sunuyor. İlahiyat konusu olan programa katılan öğrenciler, eğitim sürecinin sonunda hem tıp doktoru (MD) hem de bilim doktoru (PhD) ünvanını kazanırlar.

programın amacı

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi, program ile temel ve klinik bilimler alanında bağımsız araştırma yapabilen ve bilime katkı sağlayabilen bilim insanı tıp doktorları yetiştirmekte ve tıp alanında bilimsel araştırmalara ilgi duyan tıp öğrencilerinin bilgilerini kullanmalarını sağlamaktadır. akademik ortamda ve klinikten ayrılmadan eğitim süresini en verimli şekilde geçirmektir. deneyim kazanmayı hedefliyor.

Kimler katılabilir?

2022-2023 Akademik Yılı prestiji ile başlatılan programa Tıp Fakültesi 2. yılını başarı ile tamamlayan öğrenciler ile Yüksek Lisansta ilgili puan türünde ilk 5000’de yer alan öğrenciler arasından yer almaktadır. Eğitim Kurumları Sınavı Tıp fakültesine yerleştirilmek için Yeterlik Sınavı. Tıp eğitimine dört yarıyıl eklenerek yürütülen bütünleşik doktora programında tıp doktoru ve bilim doktoru derecelerine yönelik eğitim-öğretim, uygulama ve bilimsel araştırma faaliyetleri bir arada yürütülür. Eğitim süresi en az 8 yıl olarak belirlenen entegre doktora programı mezunları, tıp alanında ve ilgili doktora alanında iki farklı diploma derecesi kazanırlar.

habercifteler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu