Haber

CHP’li milletvekilleri deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

CHP Hukuk Kurulu üyesi milletvekilleri depremin vurduğu Adıyaman’a gelerek inceleme yaptı.

CHP Hukuk Komisyonu Üyesi İzmir Milletvekili Sevda Erden Kılıç, Bursa Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver ve Muğla Milletvekili Burak Erbay, deprem sonrası ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gitti. . gelmek. TBMM Başkanlık Divan Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin öncülüğünde Adıyaman’ı ziyaret ederek incelemelerde bulunan CHP Hukuk Komisyonu üyesi milletvekilleri, çalışmalar sırasında eksiklik ve ihmal sonucu hayatını kaybeden vatandaşların yazdığı tutanakları kamuoyu ile paylaşacak. deprem sonrası hukuki süreçlerin takibi.

TBMM Cumhurbaşkanlığı Milletvekili ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP olarak mağdurların hak ve hukukunu korumak için üzerlerine düşeni yapacaklarını vurgulayarak, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaraları sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 10 Milletvekilimizle depremin ilk anından itibaren Adıyaman halkının yaralarını sarıyor.Yapacakları konteyner şehirler ile hemşirelerimizin barınma sorununun çözümüne katkı sağlıyorlar.Davanın hukuki sürecini takip edebilmek için hukuk vekillerimiz, Üyelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk Komisyonu Başkanı Sayın Adnan Oktar, Adıyaman’daki mağdur vatandaşlarımızın haklarını ve hukukunu korumak ve vatandaşlarımızın haklarını adalet boyutuyla korumak için Adıyaman’a geldi. Elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. söz konusu.

CHP Hukuk Komisyonu Üyeleri adına konuşan İstanbul Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Zeynel Emre, “Bizim için bundan sonraki en değerli noktalardan biri de böyle bir olayda bu kadar çok can kaybına neden olanların, ihmalkarlık yapanların, Geç müdahale edenler objektif olarak yargı önünde ayrım yapmadan adalet arasınlar.Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sarsılan 11 ilde bu çalışmayı yapıyoruz.Bütün evrakları titizlikle takip edeceğiz kimse alamayacak. yaptıklarının cezasız kalsın.Adalet önünde hesabını verecektir.Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve ailelerine karşı en büyük sorumluluklarımızdan biri budur.Hepsini titizlikle takip edeceğiz.Takip edeceğimizin bilinmesini isteriz. Bu titizlikle Adıyaman” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu