Haber

Egeli gençlerden hastalara moral verecek sanat projesi

Ege Üniversitesi (AB) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında yürüttükleri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Urla Devlet Hastanesi’nin duvarlarını boyadılar.

EÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci başkanlığında Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 4. sınıf öğrencileri Urla Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastalıkları Servisi’nin iç duvarlarını 12 adet duvar resmi ile renklendirdi.

Projenin hedefi hakkında bilgi veren Doç. Dizar Ercivan Zencirci, “Urla Devlet Hastanesi’ne her gün gelen hasta veya hamile kadın ve hasta çocukların hastane sürecinde ihtiyaç duydukları ruhsal desteğe katkı sağlamak için; Doğum yapan annelerin ve hasta çocukların manevi ihtiyaçlarını karşılamak, onlara moral ve motivasyon kaynağı olmak amacıyla hastanemizin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Servisi ve bu hizmet kapsamındaki ‘Gebe Okulu’ duvarları ile birlikte ilgi çekici, estetik ve izleyenlerde takdire şayan bir izlenim bırakacaktır. Eser bırakmayı hedefledik” dedi.

Doç. Dizar Ercivan Zencirci ve 4. sınıf öğrencileri Demet Akbulut, Rohat Demir, Ecem Eylül Metin, Beyza Dalman, Ahmet Girgin, Demet Akbulut, Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. “Teşekkür Belgesi” Ömer Koçak tarafından takdim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu