Yaşam

Felsefenin Duayen İsmi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi Efes Selçuk’a Geliyor

Herakleitos İdeoloji Günleri “Niçin Felsefe?” teması ve “Geçmişi Hisset Geleceği Keşfet” sloganı ile 17-18-19 Kasım tarihleri ortasında Efes Selçuk’ta düzenleniyor. Türkiye İdeoloji Kurumu, UNESCO Türkiye Ulusal Komitesi ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının Efes Selçuk Belediyesi ile işbirliği sonucu ikincisi düzenlenecek Herakleitos İdeoloji Günleri’ne çağımızın en değerli bayan filozoflarından olan, hocaların hocası Prof. Dr. İoanna Kuçuradi de iştirak gösterecek.

Efes Selçuk Belediyesi, İlham Veren Kentin hemşehrisi Herakleitos’un 2500 yıl evvel yaktığı bilgi ve bilim ateşinin izinde Efesli Herakleitos İdeoloji Günleri’nin ikincisini düzenliyor. Herakleitos İdeoloji Günleri 17 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel ve Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin açılış konuşmaları ile başlayacak.

“Aynı nehirde iki defa yıkanılmaz” kelamı ile değişimin kaçınılmaz olduğunu ve değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu kanısı ile çağının ötesinde birçok düşünürü etkileyen Herakleitos ismine Efes Selçuk’ta düzenlenecek İdeoloji Günleri’nin birinci oturumunda “Herakleitos’un Süreç Felsefesi”, “Miletoslu Filozoflardan Efesoslu Herakleitos’a” ve “Herakleitos’un Nehrinde Boğulmak” mevzu başlıkları konuşulacak. Tıpkı gün içinde düzenlenecek ikinci oturumda “Tanrılar ve Efes ‘teki Tapınakları” , “Felsefî Bilginin Kişinin Yaşamına Sağlayabildikleri” husus başlıkları altında konuşulacak. 18 Kasım Cuma günü gerçekleşecek ikinci oturumda ise “Çocuklar İçin Felsefe Semineri” düzenlenecek.

Herakleitos İdeoloji Günleri ile ilgili detaylı bilgi Efes Selçuk Belediyesi toplumsal medya hesaplarından edinilebilecek.

“Geçmişi hisset geleceği keşfet” sloganıyla 17- 18- 19 Kasım tarihleri ortasında düzenlenecek olan Herakleitos İdeoloji Günleri II kapsamında düzenlenen tüm seminerler fiyatsız olup tüm ilgililerinin iştirakine açık olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu