Haber

HATAY’DA SAHTE DOKTOR YARALILARA MUAYENE ETTİ

HATAY’da sözde doktor olduğunu iddia ederek dolandırıcılık yapıp İstanbul’da tutuklanıp cezaevine gönderilen kimdir? Antakya’da arama kurtarma ekibinin komutanı Samet Çınar, yaşananları anlattı. Çınar, “Bize kendini depremzedelere gönüllü yardım eden Beyin Cerrahı Ertuğrul olarak tanıttı. Bu şahıs 5 gün tarlada çalıştı, dikiş attı, giyindi, ilaç verdi. Dolandırıcı olduğunu anladığımızda kendisine sorduğumuzda , ‘Bu benim hastalığım’ diye cevap verdi.”

Şüpheli NE (29), İstanbul’da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Antakya’da ‘beyin cerrahı’ olduğu söylenerek İstanbul’dan yola çıkan Alperen Ocakları’ndan 80 kişilik gönüllü arama kurtarma ekibine ‘Sahte Doktor’un dahil olduğu öğrenildi. Ekip başkanı Samet Çınar yaşananları anlattı.

STETOSKOPUN ÇALINDI DİYE BİZDEN STETOSKOP İSTEDİ

Antakya’da ekibiyle çalışırken ‘sahte doktor’ olduğu ortaya çıkan kişiyle tanıştıklarını belirten Samet Çınar, “Dinlenir dinlenmez yanımıza kendisini ‘Beyin Cerrahı Ertuğrul’ olarak tanıtan kişi geldi. Cerrah olduğunu ve Kahramanmaraş’ta gönüllü olarak çalıştığını, bize destek olmak istediğini söyledi, olur dedik ve kabul ettik. geldiği gün çalındı ​​ona stetoskop verdiler bir günde bu arkadaşa getirdik sonra grup olarak bölgeden ayrıldık ama kendi kuruluşumuzdan bir kaç sağlık çalışanımız ve bu kişi orada kaldı. 5 gün bölgede görev yaptılar. Bu kişi de insanlara dikiş attı, giydirdi, ilaç verdi, hastalara baktı” dedi.

GECE, BİR SÜRE KAYBOLUYORDU

Gönüllü ekip arkadaşlarının kandırıldığını ifade eden Samet Çınar, “Birlikte çalıştığı arkadaşlarımıza varlıklı bir aileden geldiğini ve bir görüşme için İstanbul’a dönmesi gerektiğini söyledi. Çarşamba akşamı dönmesi gerektiğini söyledi. aynı gün başka bir arkadaşım dönecekti, iki kişi birlikte İstanbul’a doğru yola çıktılar.Yolda birlikte döndükleri ekip arkadaşımıza bu dolandırıcı ‘benim kuzenime acil para göndermem lazım’ dedi. Benim sadece uluslararası bir hesabım var.’ Kuzenimden söylediği kişinin hesabına para göndermesini istedi.Telefondaki tüm bilgilerini yine ‘Neda’ adı altında kaydediyor.Paranın ‘adlı bir kişinin hesabına gönderildiğini gören arkadaşımız. Neda’, durumdan şüphelenmeye başladı.Şüphelimiz İstanbul’a geldikten sonra sosyal medyada bu kişiyi ve adını arattı; kendisini Ertuğrul olarak tanıtan ‘Neda’ isimli bu kişinin sosyal medyada dolandırıcılık yaptığı haberini gördü. İzmir’de meydana gelen sarsıntıda kendini uydurma doktor olarak tanıtıp insanları dolandırdı.Farklı illerde müteahhitim, doktorum diye tanıtıp insanları dolandırdı.Bizimden arkadaşlarımla konuştuğum kadarıyla Grup, gece saatlerinde deprem bölgesinde bir süre ortadan kayboldu, “Görmedik ama enkazdan bir şey almış olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

BU BENİM HASTALIĞIM

Çınar, “Dolandırılan-mağdurları buldum telefonla görüştüm. Dolandırıcıyı da aradım ‘Hatay’a bağış göndereceğiz, burada ilaç var, gidersen al’ dedim. ‘Tabii ki aslında Hatay’a gideceğim’ dedi.Biz aradık.Bizim binaya geldi oturduk konuştuk.Neden böyle bir şey yaptığını sordum.Önce şaşırdı sonra gitti. ‘Bu benim hastalığım’ gibi bir şey dedi bugün bırakırsanız yarın devam edeceğim.Hemen polisi aradık arkadaşı da polis ekiplerine bildirdi.Teslim ettik.Sonra karakoldaki işlemlerini takip ettik. .Bu kişinin 39’a yakın dosyası olduğunu öğrendik.Mahkemeden aranıyordu,fazladan çıkmış cezaevinden çıkmış.Arama gerekçesi “kamu görevlisi olduğunu göstermek” suçundan. Alperen Ocakları, Türkiye’yi ve teşkilatını kötü amaçlar için kullanmak istedi. Emniyet güçlerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu