Haber

İstanbul’da Sıcaklık Rekor Seviyelere Ulaştı

İSTANBUL’da sıcaklık her dakika artıyor. Şile’de sıcaklık 14.50’de 43.4 derece olarak ölçüldü. Çekmeköy, Eyüpsultan ve Pendik’te de sıcaklıklar 40 dereceyi geçti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yüksek sıcaklık uyarısında bulunduğu İstanbul’da sıcaklık rekor seviyelere ulaştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre İstanbul’da sıcaklığın en yüksek olduğu ilçe 14.50 ile 43.4 derece ile Şile oldu. Sıcaklık Çekmeköy’de 41.7 derece, Eyüpsultan’da 40.4 derece oldu.

Meteorolojik verilere göre İstanbul’da bugüne kadar ölçülen ve rekor kabul edilen en yüksek sıcaklık 40,6 derece ile 13 Temmuz 2000 tarihinde kaydedildi. Yeni rekorun kırılıp kırılmadığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

“GERÇEKTEN SICAK HAVA”

Kentte sıcaklıklar artınca vatandaşlar serinlemek için sahilleri tercih etti.

Ersoy Adıgüzel, ‘Hava gerçekten çok sıcak. Mevsimsel sıcaklıkların çok üzerindedir. Bugün evde canımızı yakmak yerine deniz kenarına gelip bir deniz havası alıp burada soğuk bir şeyler içelim istedik. eşimle geldim Özellikle ağaçsız alanlarda beton sıcaklığı ile birlikte sıcaklık gerçekte hissedilenden çok daha yüksektir. Özellikle bu sıcaklarda insanoğlu olarak sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını gidermemiz gerektiğini düşünüyorum. Herkesin kapısının önüne bir tas su koymasını ve onlara yiyecek koymasını istiyorum” dedi.

“ÇOK SICAK, EVDE KLİMALAR YETERLİ DEĞİL”

Gökhan Artukoğlu, “Hava çok sıcak. Evde çok sıkılıyoruz. Aşırı sıcak klimalar artık evde yetmiyor. Abimizle geldik denize karşı oturuyoruz. Sohbet sevgiler buradan geçiyor. Orası Ağacın altı yeterince serin, bu bize yeter. Gördüğünüz gibi çayımızı içtik” dedi. Çocuklarıyla birlikte kıyıya gelen Cemile Bulgan, “Evde sıcakta sıkıldık, canımız sıkıldı. Havalar sıcakken biraz sahilde yürüyüş yapalım.

“BU BİRAZ SOĞUK”

Çekmeköy’deki park ve bahçeler boş kaldı. Gölgede vakit geçiren Mustafa Divrik, ‘Biz de sıcaklardan dolayı kendimizi ormana attık. Burası evden biraz daha soğuk. Sıcaktan korunmak için kendimizi böyle parklara atıyoruz. Buralar boş ve sıcaktan kimse dışarı çıkamıyor. En sıcak gün bugün. Şapkalarımızı ve gözlüklerimizi alıp dışarı çıktık.

battalgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu