Haber

Karşıyaka Belediyesi Çocuklara Ücretsiz Cimnastik Kursu Veriyor

Karşıyaka Belediyesi’nin uzman eğitmenleri tarafından yürütülen kurslarda çocuklar küçük yaşta cimnastik ile tanışıyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Vatandaşlarımız spor Kurslarımıza büyük ilgisi var. İlgileri devam ettikçe, daha fazla yatırım yapmaları için daha fazla fırsat sunmak için çalışıyoruz. Özellikle tüm sporların temeli sayılan branşları geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, cimnastiğe verdiği destekle sporla iç içe nesiller yetişmesine katkı sağlıyor. Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde açılan kurslar ile çocuklar küçük yaşta cimnastik ile tanışmakta ve alanında uzman eğitmenler eşliğinde gelişimleri desteklenmektedir.

Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde yapılan testlerin sonuçlarına göre bu alanda yetenekleri belirlenen çocuklar ücretsiz olarak jimnastik kursuna kayıt olabiliyor. Her ay ortalama 200 çocuk cimnastik kursundan yararlanırken, kursun ilerleyen aşamalarında lisansları verilen sporcular Karşıyaka Belediye Spor bünyesinde yarışmacı olarak jimnastik takımına dahil oluyor. 20 kişilik performans grubu ile yarışmalar için hazırlıklar yapılıyor.

Önder Tugay, Karşıyaka’da sporu hayatının bir parçası haline getiren genç nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın spor kurslarımıza ilgisi çok yoğun. İlgileri devam ettikçe daha çok yatırım yapma imkanı sunmaya çalışıyoruz. Özellikle tüm sporların temeli sayılan branşları geliştirmeye çalışıyoruz. Örneğin atletizm bu Semra Aksu Atletizm Pisti ile yoğun bir formda geçen yıl, “Çalışmaya başladığımız bir branştı. Yüzme ve jimnastik tamamen aynıdır. Gördüğümüz ilgiden çok memnunuz. Karşıyaka özünde bir spor şehri, sporcu şehri, sporda çok başarılı insanlar yetiştirmiş bir şehir. Biz belediye olarak bu başarıyı daha da ileriye taşımak için üzerimize düşeni yapıyoruz. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. “

Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde yapılan testlerle çocukları doğru branşa yönlendirdiklerini kaydeden Tugay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Merkezimizde yapılan testler sonucunda cimnastik yapabileceğini tespit ettiğimiz çocuklarımızı kurslarımıza ücretsiz olarak kayıt ettiriyoruz. Bir süre sonra lisans alarak cimnastik grubumuzda sporcu olarak yetiştiriyoruz. belediye spor bünyesinde yarışmacı olarak devam ediyor ve müsabakalara katılmalarını sağlıyoruz.Birçok branşta olduğu gibi Karşıyaka da jimnastik yapıyor.Başarılı sonuçlar almayı hedefliyoruz.”

devrekaniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu