Haber

Kır Kahvesi ve Masal Vadisi 6 Mayıs’ta açılıyor!

Lüleburgaz Kent Ormanı’nın 2. etabında yer alan Kır Kahvesi ve Masal Vadisi, 6 Mayıs günü saat 16.00’da düzenlenecek törenle kapılarını vatandaşlara açıyor.

Lüleburgaz Belediyesi etap etap çalışmalarını sürdürdüğü Lüleburgaz Kent Ormanı içerisinde yer alan Kır Kahvesi ve Masal Vadisi’nde sona yaklaştı. Takımların hummalı bir şekilde hazırlıklarını yaptığı Kır Kahvesi ve Masal Vadisi, 6 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da düzenlenecek törenle kapılarını açacak.

Hobbit evleri, ağaç evleri ve daha fazlası…

Hıdırellez Festivali ile aynı gün açılacak olan Kır Kahvesi ve Masal Vadisi, çocuklar ve ailelerin ilgi odağı haline gelecek. Orman içerisinde yer alan Kır Kahvesi’nde vatandaşlar manzara eşliğinde yiyecek ve içeceklerini tüketebilecekken, hobbit evleri ve ağaç evlerin yer aldığı Masal Vadisi’nde çocuklar unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

Sahne açılıyor!

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin hemen yanı başında kamuya kazandırdığı Lüleburgaz Kent Ormanı’nda çalışmalar etap etap devam edecek. 973 dönümlük Kent Ormanı’nın 44 dönümü şu anda hizmete girerken, ikinci etabı da önümüzdeki günlerde halkla buluşacak. Öte yandan festival alanı, seyir terası, gölet, macera parkuru ve yürüyüş alanları gibi sosyal donatı alanları da ilerleyen dönemlerde hizmete açılmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-hamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu