Haber

Kocaeli’de ölü bulunan genç kızın babası: Kimsenin günahına girmek istemiyorum

Arkadaşı olduğu öğrenilen Nihat Ş.’nin evine giden Öykü Yündün (21), Kocaeli’nin Körfez ilçesi Yeniyalı Mahallesi Koşu Sokak’ta hareketsiz yatarken bulundu.

Nihat Ş.’nin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, yapılan incelemelerde Yündün’ün hayatını kaybettiği belirlendi.

Ölümü şüphe uyandırdı

Genç kızın ölümünü şüpheli bulan 42 yaşındaki Nihat Ş. gözaltına alındı.

Zanlı, kendi ifadesiyle; İşe gitmek için evden çıktığını, döndüğünde Yündün’ü ölü bulduğunu söyledi.

13 Temmuz 2021’de meydana gelen olayın ardından Nihat Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uyuşturucu kullandığı bildirildi

Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan otopsi raporunda Öykü’nün uyuşturucu kullanımına bağlı zehirlenme ve komplikasyonlar sonucu yaşamını yitirdiği belirlendi.

İddianamede, Nihat Ş. Olay günü işe gitmek için evden ayrıldığını, döndüğünde içeriye giremediğini Öykü Yündün ile birlikte uyuşturucu kullandığını söyledi.

ağzından köpük geldi

İddianamede Nihat Ş.’nin evden inleme sesi duyması üzerine komşusundan merdiven alarak balkondan balkona çıktığı ve yerde yatan Öykü’nün ağzından köpük geldiğini gördüğü belirtildi. .

İddianamede, Nihat Ş. olaydan 30 dakika sonra 112 Acil Çağrı Merkezini aramış, bu süre içinde uyuşturucu aparatını topladığı ve maddeyi pencereden dışarı fırlattığı kaydedilmiştir.

tekrar hakim karşısına çıktı.

Nihat S hakkında “Uyuşturucu veya uyarıcıların taşınması veya tedariki”, “Uyuşturucu kullanımını kolaylaştırın”ve “Kasıtlı olarak ihmal sonucu öldürme”Suçlardan açılan davanın yargılanmasına Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Duruşmaya tutuklu sanık Nihat Ş., avukatı ve Öykü Yündün’ün babası Veysel Yündün katıldı.

Mahkeme Başkanı sordu: Şikayet mi ediyorsunuz?

Mahkeme Başkanı İsmail Öztürk “Sanık hakkında şikayetçi misin?”Veysel Yün dedi ki:

“Kimseyi suçlamak istemiyorum”

Kızım benden koptu, 3 yıldır görüşmüyorduk. Şikayet edip etmeme konusunda kararsızım. Kimseyi suçlamak istemiyorum. Sanıkları tanımıyorum ama suç duyurusunda bulunacağım. Hikaye bizden farklı yaşadı. Annesini 18 yıldır görmemişti. Kızımın öldüğünü polisten öğrendim. Uyuşturucudan öldüğünü söylediler ama kesin nedeni açıklanmadı. Kızım hastalığı geçirmedi. 3 yıl öncesine kadar kızımın epilepsi ile ilgisi yoktu.

Suçlamaları reddetti: Bataklıktan ben kurtardım

Savunması için söz hakkı verilen sanık Nihat Ş. suçlamaları kabul etmedi, “Hikaye bana babasının yurt dışında olduğunu söyledi. Babası kızının uyuşturucu kullandığını bilmiyordu. Öykü’yü bataklıktan ben kurtardım. Şikayetçinin şikayetini kabul etmiyorum.”dedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu