Haber

Malili öğrenci Oumer Traore’den Konyalı depremzedelere destek

Türkiye’de üniversite öğrencisi olan Malili Oumer Traore, üniversite arkadaşını Kahramanmaraş’taki depremlerde kaybetti.

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim gören Traore, Konya’da afetzedelere yönelik yardım çalışmalarına katıldı.

Ahmet Hüsrev Çelik ile tanıştı.

Traore, Mali’den yaklaşık iki yıl önce üniversite eğitimi için şehre geldi. İlk başta Türkçe bilmeyen ve yabancı olan 20 yaşındaki Traore, Diş Hekimliği Fakültesi son sınıf öğrencisi Ahmet Hüsrev Çelik ile tanıştı.

Traore, ağabeyinin sevgisiyle Çelik’in yanına gelip ona yardım etmesiyle kısa sürede okula ve çevresine uyum sağladı.

Adıyaman depreminde arkadaşını kaybetti

Çelik mezun olduktan sonra memleketi Adıyaman’a dönse de zaman zaman Traore ile ilgilenmeye devam etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman’da Çelik’in hayatını kaybettiğini öğrenen Traore, Konya’da depremzedeler için yürütülen yardım çalışmalarına bir vefa duygusuyla destek veriyor.

Traore, depremi ilk öğrendiğinde başta Çelik olmak üzere depremden etkilenen bölgelerdeki arkadaşlarını aradığını ve onlardan endişe duyduğunu söyledi.

Çelik’in beyin sarsıntısı sonucu hayatını kaybettiğini öğrendiğinde ne yapacağını bilemediğini belirten Traore, şunları söyledi:

“Bağışları topluyoruz, indirip kuruyoruz”

Traore, depremzedelere vefa duygusuyla yardım etmek için elinden geleni yaptığını ifade etti.

Büyükbayram Ortaokulu spor salonu ve farklı yardım alanlarında oluşturulan lojman deposunda görev aldığını anlatan Traore, sözlerini şu şekilde tamamladı:

Gelen yardımları topluyor, indiriyor ve kurulum işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Aileler ihtiyaçları olan eşyaları seçiyor, biz de onlara yardımcı oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu