Haber

Mamak Belediye Başkanı Köse’den Büyükşehir Belediyesi yatırım bütçesine ilişkin açıklama

Mamak Belediye Lideri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Küme Başkanvekili Murat Köse, büyükşehir belediyesinin bütçe tasarısında, Yenimahalle ve Çankaya ilçelerine 485 milyonluk bir yatırım ayrıldığını beliterek, “Belli ilçelere ise küçük bir bütçe ayrılmış ya da hiç ismi geçmiyor.” dedi.

Köse, Musiki Muallim Mektebi’nde düzenlediği basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin 2023 mali yılı bütçesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin bu yıl EGO ve ASKİ’nin bütçeleri dahil edildiğinde 58 milyarlık liraya ulaştığını, bunun 7 bakanlığın bütçesinden fazla olduğunu söyleyen Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın buna karşın her hangi bir hizmet vermediğini, kaynakların kısıtlı olduğu istikametinde mazeretler ürettiğini savundu.

“CHP’li belediyeler engelleniyor” algısı yaratılmaya çalışıldığını, bunun da gerçeği yansıtmadığını tabir eden Köse, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“33,8 milyarlık Ankara Büyükşehir Belediyesinin 30 milyarı yani yaklaşık yüzde 90’ı hükümetten geliyor. 2,4 milyarı da yani yüzde 7’sinin arsa satışlarından geleceği, Ankara’da önümüzdeki yıl önemli derecede arsa satışı olacağı gözleniyor. Hükümetten gelen destek bu yıl yüzde 97’yi buluyor. Yani Hükümet ABB’ye fazla fazla para vermiş bütçesinin üzerine bütçe koymuştur.”

Köse, Mansur Yavaş’ın seçimlerden önce vatandaşlara vaadettiklerini şimdiye kadar gerçekleştirmediğini öne sürdü. Yavaş’ın seçimden evvel su fiyatlarında indirime gideceğini, metro yapacağını söylediğini lisana getiren Köse, “4 senede bisiklet yolu yapamayan bir Belediye Başkanı’nın metro beklemek hayaldi zaten.” diye konuştu.

Yavaş’ın ihtiyaç sahipleri üzerinden istismar yaptığını söyleyen Köse, Cumhur ittifakı olarak tekrar iktidara geleceklerini ve Ankara’yı kaldığı yerden hak ettikleri hizmetlerle buluşturacaklarını da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu