Teknoloji

Popüler Saat Markası Fosil Akıllı Saat Pazarından Çekiliyor

Saat pazarının önde gelen isimlerinden Fossil, akıllı saat pazarından çekilme kararı aldığını duyurdu. Uzun süredir akıllı saat pazarının önemli isimlerinden biri olan şirket, klasik saatlere, deri ürünlere ve mücevherlere ağırlık verecek.

Fosssil, kullanıcılarına spor ve klasik olmak üzere iki tip akıllı saat modeli sundu. Şirket yaptığı açıklamada, bu atılımın ana nedeninin akıllı saat pazarında yaşanan önemli değişiklikler olduğunu söyledi. Bu atılımın nedeni Fossil’in akıllı saat pazarındaki rekabeti ve teknolojik gelişmeleri takip edememesi olabilir. Şirket, kaynaklarını klasik işlere harcayacak.

Fossil birkaç yıl daha akıllı saat modellerini destekleyecek

Fossil, halihazırda piyasada bulunan Wear OS akıllı saat modellerini birkaç yıl daha yazılımsal olarak desteklemeye devam edeceğini duyurdu. Akıllı saat pazarından çekilen şirket, mevcut akıllı saat kullanıcılarını yarı yolda bırakmayacak.

Akıllı saat pazarında büyük bir pazar payına sahip olan Apple ve Huawei gibi teknoloji şirketlerinin yanı sıra diğer şirketlerin de ayakta kalabilmeleri için oldukça yenilikçi olmaları gerekiyor. Fossil gibi tanınmış bir saat üreticisinin akıllı saat pazarından ayrılması, akıllı saat sektöründe ne gibi değişikliklerin olacağı merakını artırıyor. Firmanın tüm kaynaklarını klasik saat, mücevher ve deri ürünlere yönlendirmesi, sunacağı ürünlerin kaliteli olacağının göstergesi olabilir.

ergeneajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu