Haber

Samsun İlkadım Belediye Başkanı: ‘300 köpek öldürüldü’ iddiası müfettiş teftişinde

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, son dönemde gündeme gelen “300 köpeğin katledilmesi” iddiasının müfettiş denetiminde olduğunu söyledi.

İlkadım Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında 4 gündem maddesi görüşüldü. Tüm konular daha fazla tartışılmak üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Konunun komisyonlara havale edilmesinin ardından Önder Demirtaş, kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken, 300 köpeğin öldürüldüğü iddiasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

“Aldığımız ön bilgilere göre cinayet olayı yok”

Köpek öldürme konusunun müfettiş denetiminde olduğunu ve konuyu araştırdıklarını ifade eden Necattin Demirtaş, “Bu konu şu anda müfettiş denetiminde. Henüz sonuç gelmedi. Aldığımız ön bilgilere göre; Öldürmek lafta değil Başına böyle bir şey gelse vay be ben hayvanseverim o da hayvan barınağı bizim ilçemizde diye her yerden hayvan getirip bırakıyorlar bu sokak hayvanları da sorun çıkarıyor Sadece ilçelerden değil çevre illerden de ilçemize köpekler bırakılıyor.Bizim yakalayıp basına yansıttığımız olaylar oldu.Üzerimize tez atıldığı gibi 300 köpeğin öldürülmesi lafta değil. Sadece arkadaşlarımızın değil savcıların da fikrini aldık.’Buradaki hayvanlar gitti’.’Neredeydiler, nereye gittiler’ gibi ifadeler varsa ortaya çıkar.Bizde mesele var. incelendi. ‘300 köpek’ diyorlar. Gerçekten 300 hayvan var. Burada mıydı? Siz ne yaparsanız biz de gereğini yaparız. Mevzuat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız” dedi.

Fen işleri fiyat tarife teklifi, ek bütçe teklifi, kreş kırtasiye fiyat teklifi ve imar planı değişiklik teklifi dahil olmak üzere kurula havale edilen hususlar mecliste yeniden görüşülerek karara bağlanır. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu