Haber

Şehit aileleri ve gazilerin talepleri TBMM’ye iletildi

İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanları, şehit ailelerinin ve gazilerin maaşlarında iyileştirme yapılmasını ve gazilerin ‘özürlü raporları’ doğrultusunda tüm gazilere ÖTV muafiyeti hakkı tanınmasını talep etti.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Aksaray, Niğde ve Çankırı illerinden oluşan İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanları Ankara’ya indi. Heyet, önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı makamında ziyaret ederek şehit aileleri ve gazilerin taleplerini iletti. Bakan Yanık ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek gerekli çalışmaların yapıldığını ve talepler doğrultusunda adımların atılacağının müjdesini verdi. Dernek başkanlarının yanı sıra Bakan Yanık, AK Parti Küme Lideri İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve diğer AK Parti ve MHP milletvekilleri tek tek bir araya gelerek taleplerini iletti.

“En kısa zamanda görüşülecek”

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Lideri Fatih Deveci, taleplerinin bir an önce gündeme alındığını belirterek, “Sayın Bakanım, şehit ve gazi aileleri onların baş tacıdır, gerekli incelemeler yapılmıştır. iletmiş olduğumuz talepler üzerine ilgili kurum ve bakanlıklarla görüşülmüş olup en kısa sürede TBMM gündemine alınacaktır.Cumhurbaşkanlarımız adına Sayın Bakanımıza yakın ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. bize gösterdiği ilgi ve samimiyet.” – SİVAS

haber-urgup.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu