Haber

Sendika Yetkilileri: Maliyet Azaltma Önlemleri ABD’de Raydan Çıkmalara Neden Oluyor

NEW YORK, 24 Şubat (Xinhua) — Demiryolu taşımacılığında yıllardır uygulanan maliyet düşürücü ve işçi azaltıcı önlemler, tren raydan çıkma oranlarında artışa neden oldu. Bu, çalışanlar ve halk için giderek daha güvensiz bir ortama yol açtı.

ABC News’in Çarşamba günü bildirdiğine göre, bu açıklamalar, Ulaştırma Bakanı Peter Buttigieg’in demiryolu şirketlerini demiryolu güvenliğini desteklemek yerine güvenlik düzenlemelerine karşı çıkmak için lobi faaliyetlerine milyonlar harcamakla suçladığı ve ulusal sendika yetkililerinin görüşlerini içeren 19 Şubat tarihli raporundan önce yapıldı. .

Sendika yetkilileri, Filistin’in doğusundaki Ohio kasabasında Norfolk Southern’a giden bir trenin raydan çıkması sırasında güvenliğin azaltıldığı sözlerine doğrudan müdahil olmadı. Söz konusu kazada zehirli kimyasalların havaya ve su kaynaklarına karışarak yaklaşık 2.000 sakinin evlerinden tahliyesine ve kalıcı çevresel paniğe neden oldu.

Raporda, “Ancak bu kaza doğrudan federal denetimin artması talebine neden oldu. Bu kaza, kamu güvenliği pahasına daha fazla kar elde etmeye odaklanma konusunda uzun süredir devam eden duruşlarını yenilemelerine yol açtı” denildi.

Haberde, sendika başkanlarının “kolay görevden kaçtığı” ve “çalışan ve kamu güvenliği için gerçek bir tehdit oluşturduğu” iddia edilen en büyük yük demiryollarının federal kontrolünü artırmaya davet edildiği de bildirildi.

salpazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu