Haber

Sivas’ta Güzel Kuran-ı Kerim Okuma Yarışması Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda Kur’an kurslarına katılımı artırmak ve Kur’an’dan dolayı güzel okumayı teşvik etmek amacıyla öğrenciler arasında yarışmalar düzenlenmektedir.

Bu kapsamda hafızlık eğitiminin verildiği Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında ‘İyi Kur’an-ı Kerim Okumak’ yarışmasının Orta Anadolu bölge finali Sivas’ta gerçekleştirildi.

İl Müftülüğünün ev sahipliğinde kız öğrenciler arasında Sivas İl Müftlüğü Hafız Mehmet Altuntaş Yatılı Kur’an Kursu Konferans Salonu’nda, erkek öğrenciler arasında ise Merkez Meydan Mescidi’nde müsabaka düzenlendi.

Yarışmaların komisyon başkanlığını Mushaf İnceleme ve Okuma Komisyonu Üyesi Salih Akyüz yaparken, Sivas İl Müftü Yardımcısı Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş ve Azime Betül Demirel Yiğit, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Abdussamed Arslan ve Din Hizmetleri Uzmanı Emin Kılıçaslan.

Yarışmaya Ankara, Çankırı, Yozgat, Kayseri, Konya, Nevşehir, Aksaray, Eskişehir, Niğde, Kırıkkale, Bolu, Kırşehir ve Sivas il birincileri katıldı.

Öğrenciler Kuran’ı en güzel şekilde okumak için birbirleriyle yarıştı. Yarış sonucunda kız öğrenciler kategorisinde yarışmaya Ankara’dan katılan Yenimahalle Merve Yatılı Hafız Kur’an Kursu öğrencisi Buğlem Naz Tunç ile Sivas İl Müftüsü Hafız Mehmet Altuntaş Yatılı Hafız öğrencisi Bilal Hulusi Gülmez yarıştı. Kur’an Kursu erkek öğrenci kategorisinde bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. kazanmak.

Yarışmanın ardından konuşan Komisyon Başkanı Akyüz; “Bugün kulaklarımız ve gönlümüz Kur’an-ı Kerim’in üslubu ile bereketlendi. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz az çok heyecanlansalar da Kuran’ı en güzel sözlerle okumak için gayret sarf ettiler. Teşekkürler. .” söz konusu.

Programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Celaleddin Altunkaya, “Biz birinciyi değil inciyi seçiyoruz.

Etkinliğin ardından yarışa katılan tüm öğrencilere ikramlarda bulunuldu. – SİVAS

milas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu