Teknoloji

Spotify’ın büyük bedel ödeyerek açtığı uygulaması kapatılıyor

Spotify, Spotify Live’ı kapatıyor. Şirketin Müzik Müttefiki‘ya yaptığı açıklamada dile getirilen konuya göre şirket, Spotify Live uygulamasını kapatma kararı aldı.

Daha erken Spotify Yeşil Oda2021’de Spotify’ın Betty Labs’ı olarak bilinen bağımsız canlı ses uygulaması 62 milyon dolar satın alınmasıyla ortaya çıktı. Anlaşmaya varılmasından kısa bir süre sonra Spotify Soyunma Odası uygulaması Spotify Greenroom olarak yeniden markalandı ve deneyimin kapsamını spor dışındaki yönleri de içerecek şekilde genişletti. Ardından, neredeyse tam bir yıl önce, yayın devi bu platforma bir kez daha isim verdi ve bazı işlevlerini ana platforma ekledi. Spotify uygulamasına entegre.

şimdi bir Spotify sözcüsüMusic Ally’ye şunları söyledi: “Bir dizi deneyden ve Spotify kullanıcılarının canlı sesle nasıl etkileşime girdiğini öğrendikten sonra, Spotify Live uygulamasını kapatma kararı aldık.”söz konusu: “Spotify ekosisteminde canlı hayran-yaratıcı etkileşimler için bir gelecek olduğuna inanıyoruz, ancak öğrendiklerimize göre, artık bağımsız bir uygulama olarak mantıklı değil. Sanatçılar ve hayranlar arasındaki canlı etkileşimleri kolaylaştırmak için ileriye dönük olarak keşfetmeye devam edeceğimiz “oyun partileri” gibi sanatçı odaklı kullanım örneklerinde umut. Cesaret verici sonuçlar gördük.”

Spotify şu anda yorum isteklerine yanıt vermiyor. Ancak şirket, bu kapatma kararının onayını paylaştı. Spotify, 2021’de canlı sese geçişini ilk kez duyurduğunda, CEO Daniel Ek bu formatın her yerde bulunacağını tahmin etti. Daniel Ek, “Tıpkı her büyük platformun, izleyicilerinin birbirleriyle iletişim kurmasının bir yolu olarak videolu Hikayeler’e sahip olması gibi, canlı sesi de benzer şekilde görüyorum.”o zaman dedi ki: “Tüm platformların buna sahip olmasını bekliyorum.”

Ancak geçen yılın sonunda şirket, bir dizi canlı ses şovunu iptal ederek önceki hedeflerini küçümsediğinin sinyalini verdi. Spotify’ın bu formattan geri adım atan tek şirket olmadığını belirtmekte fayda var. geçen mayısta Facebook’un ana şirketi Meta2021’de kullanıma sunulan kısa biçimli ses paylaşım aracı sesli alıntılardahil olmak üzere bir dizi seslendirme çalışmasını kapattığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu