Haber

The Economist’ten Kemal Kılıçdaroğlu’na ikinci tur tavsiyesi

Tarihi 14 Mayıs seçimleri Türkiye’yi ikinci tura taşıdı.

Muhalefetin hayal kırıklığı ve AK Parti ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarışı net bir şekilde önde bitirmesi, muhalefet seçmeninde büyük bir moral bozukluğuna neden oldu.

Millet İttifakı liderleri bu moral bozukluğunu gidermek için peş peşe açıklamalar yaparken, ilk ayağı yurt dışından geldi.

The Economist’ten ikinci tur destek

Seçim öncesi yaptığı analizlere ve kapağında “Erdoğan gitmeli” grafiğine yer veren İngiliz dergisi The Economist’in yazarı, Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’na tavsiyelerde bulundu.

Gözden kaçırma The Economist, Twitter kapağından Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini taşıdı Haberin Detayları

“Kılıçdaroğlu ekonomiyi hedef almalı”

Yazar Timothy Ash, Kılıçdaroğlu’na 2. ilaç öncesi borsada spekülasyonla ekonomiyi hedef almasını teklif etti.

Aş, yaptığı paylaşımda, “Kılıçdaroğlu ile birkaç ay önce Londra’da görüştüm ve sorulara verdiği yanıtların yetersiz olduğunu düşündüm. O dönem bu adamın bir kampanyada Erdoğan’a denk olmadığını düşündüm. Bu endişeler bir şekilde gerçekleşti.

Muhalefet, Kemal Kılıçdaroğlu’nun zaafını başından beri biliyordu ve Meral Akşener adeta gemiden kaçmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu’nun şu anda en iyi şansı, piyasaların ikinci seçimi satın alması ve alıcıları Erdoğan’a ve önündeki büyük ekonomik risklere pişman etmesi.”ifadeler yer aldı.

Gözden kaçırma The Economist’ten 6’lı masaya destek: Erdoğan 2023’te gitmeli Haberin Detayları

uzumlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu