Haber

THY’nin 400’üncü uçağı, ilk tarifeli uçuşunda depremzedelere yardım taşıdı

Türk Hava Yolları’nın (THY) ‘One Heart’ adlı 400’üncü uçağı Airbus A350-900, ilk tarifeli seferini Kanada’nın Vancouver Havalimanı’na yaptı. Uçak, dönüş uçuşunda ülkedeki depremzedeler için toplanan yardım malzemelerini İstanbul Havalimanı’na taşıdı.

Türk Hava Yolları’nın ‘Tek Yürek’ adını verdiği 400’üncü uçağı Airbus A350-900, depremzede çocuklar için ilk uçuşunu yaptı. THY Yönetim Kurulu ve Yürütme Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, depremzedelerin çocukları ve aileleriyle İstanbul’dan İzmir semalarına doğru yola çıktı. ‘One Heart’ isimli uçak, İstanbul Havalimanı’ndan Kanada’nın Vancouver Havalimanı’na ilk tarifeli uçuşunu yaptı.

‘TEK YÜREK’ UÇAĞINA YARDIM YÜKLENDİ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki şiddetli depremin ardından evleri yıkılan ve çadırlarda yaşayan depremzedeler için Vancouver’daki Türkiye Başkonsolosluğu yardım topladı. Bu yardımcılar, ilk tarifeli uçuşunu yapan 400. Airbus A350-900 tipi uçağa yüklendi. Çadır, uyku tulumu ve tıbbi malzeme de dahil olmak üzere bir ton yardım malzemesi Vancouver Havalimanı’nda uçağa yüklendi. Yardımlar ‘Tek Yürek’ isimli uçakla İstanbul’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu