Haber

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi 2023-2024!

Üniversiteler ne zaman açılacak? Sorusu gündemin en çok merak edilen konularından biri. Yaz tatiline giren üniversite öğrencileri, yeni dönemin ne zaman ve hangi tarihte başlayacağı konusunda araştırmalarını sürdürüyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılı ile ilgili araştırmalar devam ederken üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu gündemde. Peki Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi 2023!

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversitelerin açılış tarihleri, üniversitelerin akademik takvimlerinden farklılık göstermektedir. Önceki yıllardaki açılış tarihleri ​​dikkate alındığında üniversitelerde yeni eğitim-öğretim yılının Eylül ayının son haftalarında aksamadan başlaması beklenmektedir. Her okulun kendi akademik takvimine göre başladığı bilinmektedir. Öğrenciler okullarının duyurularını takip etmekle yükümlüdür.

2023 YILI ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS Tercih Rehberi’nin açıklanmasının ardından üniversite hayali kuran milyonlarca aday için tercih süreci başladı. Seçim süreçleri 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacak. Tercih sonuçları, tercih süresinin bitiminden sonra yapılacak değerlendirmelerin ardından belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu