Teknoloji

Vergisiz telefon ve 10 GB internet desteği için başvurular başladı

Bakan Bak, sosyal medya hesaplarından “Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği ve merakla beklenen Genç Teknoloji Desteği başvuruları başladı!” O paylaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği sağlama yöntem ve esaslarının Bakanlıkça yayımlanmasının ardından “Genç Teknoloji Desteği” programının Bakanlık tarafından hizmete açıldığı belirtildi. Resmi Gazete’de yürürlüğe girdi.

Teknolojik cihaz ve internet desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin kapsamlı bilgilerin yer aldığı “www.gsbbiz.gsb.gov.tr” adresinden başvuru yapabilecekleri belirtildi. Öğrencilerin cep telefonlarından “GSBBiz” uygulamasını indirerek de başvuru sürecini tamamlayabilecekleri kaydedildi.

Başvuru kuralları nelerdir?

Destekten yararlanmak isteyen öğrencilerin satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşları ile açıköğretim programları dışındaki bir yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler başvuru yapabilecek.

Ayrıca satın alınan teknolojik cihazın elektronik fatura olması ve faturanın, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası da dahil olmak üzere, alacak öğrenci adına düzenlenmiş olması gerekmektedir. Satın alınan elektronik cihaz için bildirilen IBAN numarasının öğrenciye ait olması zorunlu olacaktır.

beykoz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu