Yaşam

“Yoldaki Kavşaklar” Sergisi

2007 yılından beri sürdürdüğü fotoğraf çalışmalarından bir seçkinin yer aldığı ilk solo standını açmaya hazırlanan Esra Soydan, manevi yolculuk ile sanat yolculuğunun buluştuğu anları keşfetmenin kendisi için bir çıkış noktası olduğunu söylüyor. “Yolda” adlı stand temel fikirdir. Somutta soyutu bulmanın ve görünenin ardındaki görünmeyeni düşündürmenin asıl sorun olduğunu belirtiyor.

Bugüne kadar birçok karma stantta eserleriyle yer alan Esra Soydan’ın “Yolda” isimli ilk kişisel standına “Artopol Sanat Galerisi” ev sahipliği yapıyor.

Artopol Arka Galeri, ‘Işılayamayan Çocuklara Destek’ projesi ile Esra Soydan’ın ‘Yolda’ adlı solo standına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. deprem. 15 – 29 Mart 2023 tarihleri ​​arasında 42 Maslak’ta bulunan Arttopol Galeri’de ziyarete açılacak.

Esra Soydan; 2007’den beri hazırladığı fotoğraflardan oluşan bir seçkiden oluşacak bu ilk solo standını, ruhsal yolculuğu ile sanat yolculuğunun buluştuğu anları keşfetmek olarak tanımlıyor. Yoldaki duruşunun çıkış noktasını da “Somutun içinde soyutu bulmak, görünenin ardındaki görünmeyeni düşündürmek” olarak belirtiyor. Soydan, eserlerinde yağlı boyanın tuval üzerine serüvenini ve boyanın yollarda karşılaştığı hayatı anlatıyor.

1965 yılında İstanbul’da doğan Esra Soydan, Saint Michel Fransız Lisesi’nin ardından 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Matbaa Okulu’nda eğitimine devam etti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 2009 yılından itibaren “Kör Çocuklara Destek Derneği” Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

42 Maslak’ta yer alan Artopol Arka Galeri, 15 – 29 Mart tarihleri ​​arasında 10:00 – 20:00 saatleri arasında sanatseverlerle buluşmak üzere ziyarete açık olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu