Haber

Yurtta kalmadıkları halde ücret talep edilen öğrenciler Meclis gündeminde

İşçi Partisi (EMEP) Milletvekili Sevda Karaca, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a, İslahiye Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalmadıkları halde öğrencilerden yurt ücreti alınmasını istedi.

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) yeni eğitim-öğretim yılı başında aldığı kararla depremden etkilenen illerdeki teorik programların uzaktan eğitime alınması kararının üniversite senatolarına bırakıldığını hatırlatan Karaca, kararla şunları söyledi: Gaziantep Üniversitesi Senatosu’nun kararıyla İslahiye Meslek Yüksekokulu’nda da uzaktan eğitime başlandı ve öğrenciler kentlerine dönerek yurtları tahliye etti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine değinen Karaca, İslahiye’deki Ukkaşe KYK Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu’na kayıtlı öğrencilerden, yurtta kalmadıkları halde Ekim ve Kasım ayı yurt fiyatları olan 690 TL depozito istendiğini belirtti. yurt. Harç ödenmediği takdirde öğrencilerin kayıtlarından düşülmekle tehdit edildiklerini söyleyen Karaca, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan yanıtlanmasını istediği soru önergesinde tek soruyu sordu: “Öğrencilerden neden yurt ücreti isteniyor?” 1 gün bile kalmamış olmalarına rağmen?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu