Haber

AK Parti’den dev organizasyon! 100 bin seçmen hareket ediyor

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği düzenleme ile İstanbul’da ikamet eden ancak yurdun farklı bölgelerinde ikamet eden seçmenler, oy kullanacakları bölgelere ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Bu kapsamda çok sayıda vatandaş, otobüslerin hareket edeceği Zeytinburnu’ndaki AK Parti’nin İstanbul 2’nci ve 3’üncü ilçe seçim koordinasyon merkezine geldi. Burada otobüslere binen seçmenler görevliler tarafından oy kullanacakları illere gönderildi.

100 BİN SEÇMEN TAŞIYOR

Türkiye’nin dört bir yanına giden otobüsler vatandaşların oylamasından sonra geri getirecek. İstanbul’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan İstanbul’a yaklaşık 100 bin vatandaş oy kullanacakları şehre götürülecek ve oylarını kullandıktan sonra ücretsiz olarak geri getirilecek. İstanbul’un farklı ilçelerinden ve AK Parti İstanbul Seçim Uyum Merkezi önünden oy kullanmak için memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar otobüse binerek yola çıktı.

Vatandaş Geri Dönen Şube, oy kullanmak için Kahramanmaraş’a gideceğini, aynı otobüsle İstanbul’a döneceğini söyledi. Sivas’a gideceğini belirten Mehmet Çiçek, organizasyonu düzenleyen parti yetkililerine teşekkür etti.

14 MAYIS’TA 25 BİN KİŞİ TAŞINDI

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Recep Aslı Yüksek, İstanbul’dan hareket edecek yaklaşık 230 otobüsle seçmenlerin taşınacağını söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan, 14 Mayıs seçimlerinde de aynısını yaptıklarını, aralarında hasta, yaşlı ve engelli seçmenlerin de bulunduğu 25 bin 462 kişinin taşındığını söyledi.

KAYNAK: HABER7

duraganajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu