Haber

Başkan Yardımcısı Oktay: “İşi ilk turda bitireceğiz, gösterge Ankara mitingi olacak”

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın açılışına eşlik eden gazetecilerle sohbet ederek sorularını yanıtladı. Oktay, “İşi ilk turda bitireceğiz, bunun göstergesi Ankara mitingi olacak” dedi.

Trende basın vagonunda bulunan gazetecileri ziyaret eden Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, 30 Nisan’da yapılacak büyük Ankara mitingiyle ilgili soru üzerine, “Şimdi onunla meşgulüz, uyum sağlıyoruz. Saha gerçekten çok güzel. güzel.Ankara’da tepkiler çok sıcak.Biz bu işi birinci sınıfta bitireceğiz.Ankara mitingi bunun göstergesi olacak diyoruz.Muhalefetin tezlerine bakmayın.Onlar ciddiye alınacak tezler değil.Orada birinci tipte bitireceğimiz bir farktır.Dün Ankara milletvekili adayı arkadaşlarımızla geç saatlere kadar toplantı yaptık.Rehavet yok,son saniyeye kadar durmak yok anlatılıyor.Devam edin.Geceli gündüzlü çalışacağız. Bunu Ankara için yapmak istiyoruz, tüm adaylarımızla konuşuyoruz, Ankara başkenttir, memurlar şehri olarak anıldı, bilişim, savunma ve sanayi şehri oldu. Ticarette en çok ihracat yapan 5. şehir ATO, ASO , TOBB gibi tüm meslek kuruluşları ile istişare halindeyiz. ve bir üst aşamaya taşıyor” dedi.

“Hangi alana girersek girelim oyunun kurallarını değiştiren bir boyuta giriyoruz”

Güzel haberler vermeye ve proje üretmeye devam edeceklerini belirten Oktay, şu ifadeleri kullandı:

“Son 2 aydaki projelerimize bakın, her biri gerçekten yüzyılın projesi. Sektörel bazda. Doğalgazı sadece yerden çıkarmıyorsunuz. Mesele Türkiye’nin güç üssü olması, Türkiye’nin sektörde çok önemli bir oyuncu olması yolunda ilk adımı attı. Şimdi petrolle ilgili çok önemli bilgiler alıyoruz.İşte Gabar, terörün en yoğun olduğu yerin burası olduğuna şahit olursun. Togg sadece bir araç değil, akıllı bir cihazdır. Bilişim, otomasyon ve elektronik alanlarının lokomotifi olacak. Sağlık kendi ilaçlarımızın, aşılarımızın, ekipmanlarımızın yine aynı seviyede yerlileştirilmesi ve millileştirilmesidir. Savunma Sanayii. ; konuyu takip ediyorsunuz bir sonraki seviyeye geçtik 5.nesil uçaklar var. Şimdi insansız hava, kara ve deniz araçlarından oluşan bir insansız ordu konseptinden bahsediyoruz. Türkiye artık savunma alanında kavramları değiştiren bir ülke haline geldi. Bu her şubede böyledir. Hangi alan? Giriyorsak, oyun değiştiren bir boyuta giriyoruz.”

“Yönetime talip olanlar, kendi insanını ve mühendisini bu kadar düşük göremez”

Muhalefetin yerli projelere karşı tavrını eleştiren Oktay, “İçerdekiler bizi yakından takip edemeyebilirler, kapasite sorunu var. Ünlü ithalat danışmanları var, göndersinler. Yapmadıkları için boş sözler veriyorlar.” Göndermeye yürekleri var, çünkü hayatlarında yorulmuyorlar, çünkü iş yapmıyorlar, üretmiyorlar ya da tezlerle gittikleri için, ülkenin yönetimine talip olduklarını söylüyorlar. Yönetime talip olan insanını, mühendisini hor göremez. Türkiye kimseden iyilik bekleyemez. Türkiye’den güzel haber bekleyenler var. Daha güzel haberlerimiz olacak” dedi.

Oktay, Millet İttifakı’nın vatandaşa vaat ettiği sistemle ilgili şunları söyledi:

“Burada 7-8 başkan yardımcımız var. Hani 12 Eylül’de meclis vardı, yoksa onun gibi oturacağız. Bir devlet başkanıyla görüşeceksin, milletin yetkili kıldığı kişi orada, kritik bir mesele çıkacak. Türkiye ile gelin, ‘Dışarıda bir saniye, 7 – 8 tanesi bekliyor, ben çıkıp onları ikna edeceğim’ diyeceksiniz. Nasıl olsa 1 senede toplanıp dağılacaklar 1 sene sonra yine cevap gelir herhalde bu çok saçma gerçekten Türkiye’ye yakışmayan bir şey Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yetkiyi cumhurbaşkanına veriyor cumhurbaşkanına kendi hükümetini ve bakanlarını belirliyor.Cumhurbaşkanı yardımcısı oynatılıyor, ben size şu görevi verdim ‘Böyle uçarı yaklaşımlar olabilir mi? Herkesin ortak bir durumu olacak dediniz. Bir kişi LGBT hakkında açıklama yapıyor, diğeri hayır diyor. Millet bunu çok net görüyor. Milletin temeli Cumhur İttifakı’ndan, güveni buradan kaynaklanmaktadır.”

Onları 7’li masaya koyanların terör örgütlerine destek verenler olduğunu biliyoruz.

Terör örgütlerinin sözde elebaşılarının Millet İttifakı’na destek açıklamalarına değinen Oktay, “Hiç şaşırmadık. Terör örgütlerine destek verenlerin de onları masaya oturttuğunu biliyoruz. 7. Bu artık bir sır değil, bütçelerine resmen dahil oldular.Binlerce,onbinlerce Helikoptere kadar her türlü silahı kendileri veriyorlar.İlgili yerlere gereğini yaptık.Şimdi isteyenler İplerinden tutun gerekli yolları gösterin, onlar da 7’ler masasına gerekli talimatları veriyorlar.Millete değil kardeşlerine diyor ki “Bizi ne amaçla sofraya oturttunuz söz bitti. Size.” Gerekeni yapacağız.’ Yani ‘Suriye ve Irak’tan asker çekmek gerekiyorsa biz de çekileceğiz ki terör devleti kurasınız’ diyorsanız. Teröristlerin kafasını serbest bırakmak gerekiyorsa onları da bırakırız. “Hayır, onlar terörist değil, bu ülkenin kendi vergileriyle aldığı uçakları, varilleri iade edenlere kapılarını açacağız” derseniz, onlara verilen söz de budur. Kandil’den yapılan açıklamalar bu tarafta. Bunu çok net belirtiyorlar. Erdoğan gitmeli, kalırsa bizi kökünden kazıyacak diyorlar. Kim kimin kökünü kazıyacak? PKK. PKK ve FETÖ iç içe zaten. desteklememiz gerekiyor.’ Onlar söylüyorlar. Kılıçdaroğlu HDP ile gidip konuşuyor. HDP, ‘Ne konuştuklarımızı millete açıkça anlatın’ diyor. Açıklayamıyorlar. Kendi aralarında göz bağı oyunu gibi. Biri bunu yapıyor, diğeri ‘Bize bir şey olmaz’ diyor. Bayrak vatandır, böyle bombalarız. ‘Burayı bombalayacağız’ diyen bir belediye başkanı” dedi.

Milletin güvenini ve teveccühünü Cumhur İttifakı’ndan yana gördüklerini ifade eden Oktay, ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “300 milyar dolar getireceğim” sözlerinin, “Devlet yönetimi ciddiyet istiyor. saçma bir şey bunu çocuklar bile söyleyemiyor.gittim hamburgercide hamburger yedim 300 milyar dolar verdiler ben getireyim falan onlar gülüyor,insanlar da gülüyor.oturur doğruları anlatırız mesele” dedi.

“Türkiye genelinde afete dayanıklı şehirler inşa etme konusunda çok kararlı bir duruşumuz var”

6 Şubat depreminin ardından kentsel dönüşüm proje ve çalışmalarının kararlılıkla yürütüldüğünü kaydeden Oktay, “İstanbul hakkında düşünülen şey aslında sadece İstanbul hadisesi değil, çerçeve içindedir. Depremle birlikte bölgenin yeniden yapılanması konusunda ve Türkiye genelinde afete dayanıklı kentler oluşturma konusunda çok kararlı bir duruşumuz var.Cumhurbaşkanımızın da çok kararlı bir duruşu var.Kentsel dönüşüm dahil değeri ne olursa olsun mevcut kararlılığımızı sürdüreceğiz. ve muhalefetin engellemesi çerçevesinde ivme kaybeden kırsal dönüşüm.50 binden fazla canımızı kaybettik, ciğerimiz yandı.Dirençli hale getireceğiz ama diğer illerimizde de aynı çalışmaları yürüteceğiz.İstanbul esasen birdir. Türkiye bir depremler bölgesi, deprem olur mu olmaz mı tartışmalarını bırakıp afete dayanıklı şehirler ve yapılar oluşturmak zorundayız. Vatandaşlarımızı afetlere karşı duyarlı hale getirmek zorundayız” diye tamamladı. – ANKARA

haberozalp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu