Haber

İYİ Parti ile Zorlu: Seçimde nasıl bir strateji izleyeceğimizi tartışıyoruz

İYİ Parti Güçlü: Seçimde nasıl bir strateji izleyeceğimizi tartışıyoruz

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapılıp yapılmayacağını belirterek, “Önümüzdeki süreçte nasıl bir strateji izleyeceğimizi tartışıyoruz. Bizim için asıl olan İYİ Parti’yi birinci parti yapmaktır.”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, partisi genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin 3’üncü Olağan Kongresi’nin ardından 2’nci Genel Yönetim Şurası toplantısını yaptıklarını belirten Güçlüli, Merkez Disiplin Kurulu’nun eş zamanlı olarak toplandığını ve disiplin süreçlerine ilişkin bazı kararların burada alınmasını beklediğini söyledi.

Toplantıda iki önemli konunun olduğunu ifade eden Zorlu, “Birincisi 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin muhasebesini yapıp eksiklerimizi incelemeye devam ediyoruz. Yaklaşan 31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri için bir değerlendirme yaptık” dedi. Son dönemde yapılan vergi artış ve zamlarıyla birlikte Türkiye’nin ağır ekonomik koşulların etkisi altına girdiğini belirten Zorlu, “Siyasi iktidar seçimlerden sonra adı açıklanmayan bir IMF programı uygulamaya başlamış görünüyor. Siyasi iktidar ekonominin duracağını söylüyordu. temmuzda çıkar. Ekonomi Hızlandı ama vatandaşın ekonomisi düzelmedi. Vatandaşın sırtına bindirilen zamlar ve vergilerle hiç olmadığı kadar atak bir Türk ekonomisi ile karşı karşıyayız. Üstelik ‘Nasılsa millet bize yetki verdi’ diyerek derin uykudayken artırmayı alışkanlık haline getirmişler” dedi. .Yaptıkları tamamen dolandırıcılık siyasetidir.Bu uygulamaya karşı Anayasa Mahkemesine doğrudan başvuru hakkımız olmadığı için Danıştay’da iptal davası açtık.Cumhurbaşkanı kararları idari yargıya tabi olduğu için denetim, Cumhurbaşkanı sadece olağan dönemlerde kanunla belirlenen alt ve üst sınırlar dahilindedir, indirim, istisna, muafiyet ve benzeri oranlar değiştirilebilir.Bize göre bu düzenleme anayasaya aykırı ve vicdansız yetki aşamasıdır.

Basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra Zorlu, “Sayın Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Başkanımızı ziyaret etti. Bu ziyaretin amacı ve içeriği, Başkanımızın yeniden seçilmesiyle ilgili bir tebrik ve nezaket ziyaretiydi. Toplantıda yerel seçim değerlendirmesi yapılmadı.Seçim işbirliği oldu ve seçim işbirliği de bitti.Önümüzdeki süreçte nasıl bir strateji izleyeceğimizi tartışıyoruz.Bizim için asıl olan DÜZGÜN Parti’yi 1. Önümüzdeki aylarda seçim işbirliği için “Yolumuza devam ediyoruz” dedi.

haber-cemisgezek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu