Haber

Kadıköy Belediyesi 19 Mayıs’ı Coşkuyla Kutladı

Kadıköy Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladı. Klasik otomobil konvoyları, bandolar, bisiklet çeşitleri, konserler, danslar ve daha birçok aktivite ile Kadıköylüler doyasıya eğlendi.

19 Mayıs her yıl olduğu gibi Kadıköy’de de coşkuyla kutlandı. Kadıköy Belediyesi, her yaştan vatandaşın bayram sevincini ve coşkusunu doyasıya yaşaması için renkli etkinliklerin yer aldığı bir program hazırladı. Kutlamalar, Kadıköy Belediye Binası önünden kalkan klasik otomobil konvoyuyla başladı. İstanbul Klasik Otomobil Derneği’nin düzenlediği konvoyda bayraklarla süslenmiş onlarca klasik otomobil, sahil yolundan Bağdat Caddesi’ne çıktı. Renkli görüntülere sahne olan konvoya Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da katıldı.

Konvoyun ardından Kalamış’tan yola çıkan bisiklet türü yerini aldı. Her yaştan vatandaş, yaklaşık 10 kilometrelik parkurda bisikletler halinde Cumhuriyet için pedal çevirdi. Gün boyu devam edecek DJ performanslarının yanı sıra Kalamış Atatürk Parkı’nda zeybekten zumbaya kadar birçok farklı dans gösterisi gerçekleştirildi. Yaşları 65-84 arasında değişen dansçılardan oluşan Bright Hat Dans Ekibi, 19 Mayıs’ta Kalamış Atatürk Parkı’nda gösteri gerçekleştirdi. Ayrıca Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi öğrencilerinin kurduğu Acapella Chalcedon grubu da mini bir konser verdi. . Kutlamalar kapsamında sürpriz sanatçılar canlı performanslarla Kadıköylülere müzik ziyafeti verdi.

Etkinliğe katılan bir klasik otomobil sahibi, “2000 yılından beri konvoyumuzu geziyoruz ve arabalarımızı bu festivale ekliyoruz. Bu günleri görmekten çok memnunuz çünkü bugünlerde beraberiz.”

Etkinliğe katılan bir vatandaş, “Bugün 19 Mayıs, bu etkinlik çok güzel. Ceddi’mizi anıyoruz. Duygulandığım için fazla bir şey söyleyemem.”

Bisiklet yarışına katılan vatandaş, “Çok memnunuz. Nice bayramlara” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu