Haber

Rotahane Ekibi Tek Seferde 4 Şehir Gezdi

Pervin Ersoy’un Türkiye’yi tanıtmak ve iç turizme verilen önemi artırmak amacıyla başlattığı ‘Her Kenti Ünlüleriyle Geziyoruz’ projesi Ege’den İç Anadolu’ya uzanan geniş bir programla devam etti. Rotahane ve projenin iş ortağı Bukla Çeşit’in düzenlediği geziye Rotahane grubundan Pervin Ersoy ve Bilge Kuru’nun yanı sıra Keremcem, Müge Boz ve Hakan Akkaya katıldı.
Rotahane ekibi, 4 ili kapsayan geniş ve dolu bir programla üç günlük bir keşif gezisi gerçekleştirdi. Özellikle bahar aylarında keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri ile tüm katılımcıları kendine hayran bırakan turun ilk durağı Uşak oldu. Uşak’ta Ulubey Kanyonu ve kanyon içindeki Cam Teras’a gittik. Uşak şehir merkezinde Arkeoloji Müzesi ve Dumlupınar Şehitliği ziyaret edilen yerler arasındaydı.
Geceyi geçirmek için NG Hotels Afyon İstanbul’da vakit geçiren Rotahane grubu, ikinci gün hem Afyon hem de Kütahya illerini gezdi. Çavdarhisar Aizonai Antik Kenti; Gülsüm Güral Porselen Müzesi, Ulu Cami, Çinili Cami, Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çini Müzesi ziyaret edildi.
Üçüncü gün ise Afyon’un doğal güzelliklerinin yanı sıra Bilecik şehir merkezindeki tarihi pahalı yerler görüldü. Afyon’da Frig Vadisi, Aslantaş, Emre Gölü, Kral Yolu, Yılantaş, Kaya Mezarları, peri bacaları, Göynüş Vadisi ve Ayaizi ziyaret edilen yerler arasındaydı. Bu gezide Türk Sinemasının nadide eserlerinden biri olan AROG’un çekim alanı da ziyaret edildi. Bilecik’te Ertuğrul Gazi Türbesi, Pir Edebali Türbesi ve Bilecik Saat Kulesi’ni gezen Rotahane ekibi, hızlı trenle İstanbul’a dönerek gezisini tamamladı.

Kaynak: Snob Magazine / Magazine

gercus-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu