Haber

Kahramanmaraş’ın iki ilçesinde meydana gelen depremin ardından ilk eğitim zili çaldı

– Kahramanmaraş’ın iki ilçesinde meydana gelen deprem sonrası ilk eğitim zili çaldı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ın Ekinözü ve Andırın ilçelerinde depremin ardından ortaokullara verilen 36 okulda bugün yeniden eğitime başlandı.

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin büyük hasara yol açtığı Kahramanmaraş’ın Andırın ve Ekinözü ilçelerinde öğrenciler derse başladı. Saat 13.24’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremin merkez üssüne en yakın olan Ekinözü ilçesinde, felaketten 49 gün sonra 10 okulda zil çaldı.

Eğitimin başladığı ilçedeki Abdurrahim Karakoç Ortaokulunda tören düzenlendi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, okullarda din eğitimi verilmesi için gayret gösterdiklerini söyledi.

Öğrencilerin gelmesiyle okulların yeniden canlandığını belirten Turaç, “Deprem sonrası okullarımızda sizlere güvenli eğitim imkanı sunmak için hızla harekete geçtik. Bakanlığımızın imkanlarıyla okullarımızı kurum haline getirdik. sizleri güvenle ağırlayacak olan… Birlikte yaralarımızı sardık ve bugünlere döndük. Binalarımız… “Sizsiz hiçbir anlamı yoktu. Sadece soğuk bir beton yığınıydı. Bu binalara gelip bize neşe verdiniz” dedi.

Törenin ardından öğrenciler sıra ile sınıflarına alındı. Dereceye giren öğrenciler, arkadaşlarına hasret kaldı. İlçe genelinde açılan okullara öğrencilerin büyük çoğunluğunun geldiği görüldü.

Öte yandan Andırın ilçesinde 26 okulda eğitime başlandığı bildirildi.

MRT-HIV-

marmaraereglisi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu