Haber

Pakistan, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını kınadı

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, Ramazan ayının 3. gününde İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını şiddetle kınadı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin” son yıllarda olağan bir biçimde mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya saldırdığına dikkat çekildi.

Açıklamada, İsrail güçlerinin Ramazan ayının 3’üncü gününde Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın şiddetle kınanırken, bu saldırıların Filistin halkının din ve inanç özgürlüğünü ihlal ettiği, aynı zamanda din adamlarını da rencide ettiği belirtildi. dünya çapında 1,5 milyardan fazla Müslümanın duyguları.

İsrail işgal güçlerinin savunmasız Filistin halkına ayrım gözetmeksizin uyguladığı baskının tüm insan hakları yasa ve normlarına aykırı olduğuna işaret edilen açıklamada, uluslararası topluma İsrail’in tecavüzlerine son vermek için acilen harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

İsrail polisi dün gece yarısı Mescid-i Aksa’ya girerek zor kullanarak Filistinlileri İtikaf’tan çıkardı ve İtikaf’tan 2 kişiyi gözaltına aldı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, İsrail güçlerinin koruması altındaki onlarca fanatik Yahudi bu sabah Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Bağnaz Yahudiler, El-Magaribe Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e girerken, İsrail güçleri Ramazan ayı münasebetiyle camide bulunan Müslümanları itikaf için çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu