Haber

Malatya’da halk otobüsü baraj gölünde devrildi: 4 yaralı (2)

BARAJDA ÖLDÜRÜLEN OTOBÜS KAMERADA

Malatya’da Atabey İskelesi’nde yolcu indiren sürücüsünün kontrolünden çıkan halk otobüsünün Karakaya Baraj Gölü’ne devrilmesi sonucu 4 kişinin yaralandığı kaza anı kaza anına yansıdı. çevredeki güvenlik kamerasında. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde otobüsün kendi etrafında dönerek ardından baraja takla atması var.

Olayın ardından Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bölgede incelemelerde bulunarak kazayla ilgili bilgi aldı. Kaza anında otobüste 6 yolcu ve şoförün bulunduğunu belirten Vali Şahin, “Otobüs henüz bilmediğimiz bir şekilde baraj yoluna düşüyor. derinlikte vapura çarparak belli bir yerde durdu.Tedbir olarak su altında tarama yapılıyor.Kamera görüntülerine de baktık.Bu nedenle bir ihtimal yok.Ama tedbir olarak dereyi taradık” su ve buna devam ediyoruz. Bir süre sonra aracı çıkaracağız. Alt tarafı da kontrol edeceğiz ama gördüğümüz kadarıyla önlenmiş büyük bir kaza oldu” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait 44 H 0020 plakalı halk otobüsü sürücüsü Mustafa Ş. Ayakta tedavi edilirken Güner İ., Sabiha İ. ve Emine E.’nin sağlık durumunun uygun olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu