Haber

Milli güreşçi Selçuk Can, Avrupa Şampiyonası’nda ‘çifte bayram’ yaşamak istiyor

Milli güreşçi Selçuk Can, Ramazan Bayramı’na denk gelen Avrupa Şampiyonası’nda hem bireysel hem de takım halinde başarıya imza atarak ülkesine “çifte bayram” yaşatmak istiyor.

Greko-Romen Güreş Milli Grup takımında yer alan Can, 17-23 Nisan tarihlerinde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de yapılacak Avrupa Şampiyonası için var gücüyle çalıştıklarını söyledi.

Takımın genel olarak iyi olduğunu ifade eden Can, “Geçen sene 13 yıl sonra dünya şampiyonu olmuş bir takımımız var. Genç ve güçlü bir takım. İnşallah hem bireysel hem de takım olarak şampiyon olmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası’ndayız. Buna inancımız tam. Gücümüz de var çok şükür. İnanıyoruz, takım olarak şampiyon olacağız.” dedi.

“Tarihe efsanevi bir takım olarak geçmek istiyoruz”

72 kiloda mücadele edecek olan Can, şampiyonanın Ramazan Bayramı’na denk geldiğine dikkat çekti. söz konusu.

Geçen yıl Sırbistan’da dünya üçüncüsü olduğunu hatırlatan Can, “Şampiyon olup kemer almak istiyorum. Hedefim büyükler dünya şampiyonu olmak. Türkiye için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Allah nasip etsin inşallah.” ifadeleri kullandı.

Milli takımda yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Can, “Kendimi çok şanslı hissediyorum. Kadromuzda yaşayan bir efsane var: İsk Kayaalp. Aslına bakarsanız takımda olmak inanılmaz gurur verici. Onunla bire bir. Metehan Başar ve Burhan Akbudak gibi yeni dünya şampiyonlarımız var. Grup olarak takım olarak güçlüyüz, inşallah efsane bir takım olarak tarihe geçmek istiyoruz.” konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu