Haber

İmamoğlu’nun ziyareti: ‘Tunceli’de duruşma yapıldı’

Sözcü Aytunç Erkin, CHP’de ‘değişim’ tartışmasının baş aktörlerinden biri haline gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz haftalarda yaptığı görüşmeyi aktardı. Dersim, cep telefonunda.

Erkin, İmamoğlu’nun kamuoyuna yaptığı açıklama nedeniyle daha önce planlanan ziyaretlerin iptal edildiğini belirtti. Aksine İmamoğlu’nun çevresi ‘ilgi iyiydi’ değerlendirmesini yaptı” dedi.

‘SİYASET BAŞKA, İNSANLIK İLİŞKİLERİ BAŞKA’

Erkin, “Peki, İmamoğlu CHP liderini neden aradı? Bir yumuşama oldu mu?” Sorularına cevap ararken edindiği bilgileri ise şöyle paylaştı:

“İBB’ye yakın isimler, ‘Kemal Bey’in memleketine bir ziyaret. Annesinin ve babasının adının geçtiği bir tesis açıyorsunuz. Nezaketten çağrılması normal. Ancak haftaya sert bir açıklama gelebilir’ ‘lider değişmeli’

Nazımiye’de yerel seçimlere işaret eden İmamoğlu, “Türkiye’nin sorunlarını hem yerel seçimlerde hem de gelecekte çözmeye kararlı bir kardeşiniz var.” İşte cesaretle çalışmak ve bu düzeni kararlılıkla değiştirmek için söz vermiş bir kardeşiniz var. Bu çabayı hiç durmadan vereceğiz. Kaynaklar, “Yolumuz açık olsun” sözlerinin altını çizerek, “Siyaset başka, insani kaygılar başka” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu